Сайт ГГФ-ДНУ
Сайт геолого-географического факультета ДНУ     
Главная Студентам Н.А.С.А. Абитуриенту О сайте Вы вошли как:Гость     
.

  Навигация



  Случайное фото

  Официальные лица
Президент України
Верховна Рада України
Уряд України
Дніпропетровська обласна держадміністрація
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Вища Атестаційна Комісія України
Дніпропетровський національний університет ім.Олеся Гончара

  Реклама

  Опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 575



Сайт геолого-географического факультета ДНУ / Каталог статей
Главная » Статьи » Сборник конференции 2009

ВІРТУАЛЬНИЙ ТУР ЯК СУЧАСНА ОЗНАКА РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ: АНАЛІЗ СУЧАСНИХ УЯВЛЕНЬ

Отряжа М. А.

ДНУ,геолого-географічний факультет, магістрант

Науковий керівник: проф., зав. каф.фіз. та економ. географії, д.п.н. Зеленська Л. І.

ВІРТУАЛЬНИЙ ТУР ЯК СУЧАСНА ОЗНАКА РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ: 

АНАЛІЗ СУЧАСНИХ УЯВЛЕНЬ

 

Тур - це програма, в межах якоїреалізується мета перебування людини поза постійним місцем проживання, складеназ урахуванням індивідуальних побажань, і комплекс заходів по її реалізації навідповідному якісному рівні.

Сучасний світовий розвитокхарактеризується формуванням інформаційного (кібернетичного) простору. Як усвій час географічний простір поступово поєднав різні культури та цивілізації,так і зараз інформаційний простір поєднує різні цивілізації, різнікультурно-економічні цінності, які історично сформувалися в іншому просторі тачасі. Домінуючі тенденції світового розвитку вплинули і на туристську сферу.Підвищення значення інформаційних процесів дозволило виділити ряд особливостейрозвитку туризму:

1. В рамках інформаційного простору бувдосягнутий новий якісний рівень просторово-часової передачі інформації.Збільшення швидкості і об’єму інформаційних потоків у всьому світі зумовилозміни і в туристській діяльності як культурно-економічній сфері.

Сьогодні надання туристичних послугвходить в першу п’ятірку за об’ємами продажів через Інтернет. В 1999 р. оборотамериканського турбізнесу в Інтернеті склав 3 млрд. дол. У порівнянні з 300млн., отриманими у 1996. У Європі ця сума була в два рази меншою – 1,5 млрд.дол.. В 2000 р. туристичні сайти відвідували близько 60 % користувачівІнтернету в Європі, і лише кожний шостий наважився бронювати в мережі тури. В2003 р. завдяки Мережі було продану 20 млн. поїздок, а фінансовий оборотвіртуальних туристичних компаній досяг цифри 11 млрд. дол. В 2004 ця сумадосягла 39,4 млрд.

Більша частина людей, які користуютьсямережею, бронювали готелі і білети на літаки. Всього респонденти, згіднопроведених досліджень у рамках проекту National Leisure Travel Monitor (булоопитано 1182 респондента) замовили через мережу: готелі – 68%; авіаквитки –62%, аренду автомобілів – 33%, тури на час відпустки – 14%, бронювання круїзів– 7 % .

Технологічні нововведення по прийому іпередачі інформації полегшують роботу туристських підприємств, значно впливаютьна виробництво і продаж тур продукту, на швидкість старіння  і на те, якого роду послуги і турпродуктбудуть у попиті. Також вони дають свободу доступу до інформації реальним іпотенційним  споживачам туристськихпослуг у віртуальному просторі, дозволяючи самим «обрати подорож, не виходячи здому».

2. Особливістю сучасного туризму є те,що він розвивається на межі основних секторів економіки – реального, грошовогоі віртуального.

3. Ключовою особливістю сучасного світує становлення віртуальної культури і розвиток віртуальних подорожей.

Завдяки розвитку нової комунікаційноїсистеми, електронної інтеграції всіх видів комунікацій відбувається будівництвонового символічного середовища, де віртуальність стає реальністю, а реальність– віртуальністю.

Віртуальна культура – це дійснокультура, але культура ефемерного, де реальність повністю занурена у віртуальніобрази. Але в віртуальному світі зовнішні відображення знаходиться не просто наекрані, через який передається досвід, вони самі стають знаннями і досвідомпізнання. Розвиток мультимедіа-систем призвів до розповсюдження такого явища,як «віртуальні подорожі мережею». Відтак виникає питання: чи можливо вважатитакі «подорожі» віртуальним туризмом? На наш погляд, така форма туризму стаєреальністю сьогодення. Віртуальний туризм підмінює собою справжню подорож, іреальний туризм. Така «туристична подорож» більш комфортна та зручна, безпечна,оскільки вона здійснюється у межах камерального простору.

Віртуальний туризм є новою тамаловивченою формою туризму, тому досить важко дати точне визначення.Віртуальний туризм – це і пошук сенсу з характерним для нього ігровимспілкуванням, багатство образів, що представляються комп’ютером. Це і засібпоступового кодування і нетравмуючого пізнання реальності. Такий вид туризму –гігантська електронна система розваг.

Віртуальні тури – це онлайнові абоофлайнові презентації, які дозволяють потенційним клієнтам оглядати будь-якийоб’єкт. В залежності від типу такого тура, це можуть бути широкоформатні абоциркулярні (360°), а також панорами об’єктів будь-якого розміру (експонатимузеїв та картинних галерей, кімнати та інші приміщення готелів, вулиці табудівлі міст, алеї парків, види з висоти пташиного польоту тощо), які рухаютьсядовільно.

Під час віртуальної подорожі«віртуальний турист» поглинається комп’ютером. Коли турист стає частиноюкультурного гіпертексту, він фізично входить в мультимедійну систему, тобто вінреально є присутнім в віртуальній реальності і для нього віртуальність стаєреальністю. Якщо традиційний туризм – це співпереживанняна відстані, спостереження зі сторони, то віртуальний туризм дозволяє осунутисяв культурний простір подорожей, включаючи і фантазії, і дійсність.

Сьогодні технології постійновдосконалюються та змінюють методику ведення сучасного бізнесу. Практично усітовари та послуги зараз доступні споживачам через Інтернет. Віртуальний туризм– це закономірний процес, його поява обумовлена з одного боку, наявністюсистеми комп’ютерних комунікацій, під впливом яких змінюється сприйняття світу.З іншої – формуванням віртуальної культури, під впливом якої народжується новийтип туристу з особливими потребами і особливою поведінкою. Віртуальний туристхоче отримати зручну, керовану подорож, де б він у повній мірі зміг втілити всісвої фантазії, відчуваючи при цьому безпеку і естетичну насолоду, отримуючинові емоції, знання та досвід.

Категория: Сборник конференции 2009 | Добавил: Dimon4ik (14.11.2011)
Просмотров: 138
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


  Кто у нас в гостях
Locations of visitors to this page
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

  Форма входа
E-mail:
Пароль:



  ЕВРО - 2012
ЄВРО 2012 - Інформер - До початку чемпiонату Європи з футболу 2012 року залишилось...

  Партнеры
    ЗНО - УЦОЯО - ДРЦОЯО Научные конференции Освітній портал Газета 'Краєзнавство.Географія.Туризм' Освіта ДНВП Картографія ДДЮЦМС Колобок Інститут Україніки ГИС Панорама ЗАВТРА.UA Світ географії і туризму Все о туризме - образовательный туристический портал Геопортал Ю.А. Чурляева - образцовые уроки географии Cообщество аспирантов, кандидатов и докторов наук Мы в Контакте Вся географія для науковця, студента і школяра

  Реклама

  Погода

.
Сайт геолого-географического факультета ДНУ им. О. Гончара
© www.ggf-dnu.org.ua 2006-2011. При перепечатке материалов, размещенных на сайте, гиперссылка на www.ggf-dnu.org.ua обязательна
© Разработка сайта: Гаврюшин Александр и Афанасьев Олег Создать сайт бесплатно