Сайт кафедри  географії ДНУ
Кафедра географії історичного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гонара     
.
Навігація
Форма входу
    Вітаємо на нашому сайті!

Савостьянова В.В.

Дніпропетровський нац. університет, геолого-географічний фак-т, студ. IV курсу

Науковий керівник: асист. каф. фізичної та економічної географіїТ.А. Чиркова

 

ЕТНОГЕОГРАФІЧНЕ РАЙОНУВАННЯ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Актуальність досліджуваної теми полягає у тому, що проблеми етнічної диференціації набувають все більшого значення. В наслідок міжетнічних конфліктів, змін державних кордонів, постійних міграційних процесів населення, впливу домінуючих культур на субкультури змінювався етнічний склад населення України та її адміністративних одиниць, чисельність етнічних меншин, особливості їх культури, побуту, традицій, соціальної, політичної, економічної та інших сфер діяльності.

Метою дослідження було провести етногеографічне районування Чернівецької області. За основу взяте етноісторичне районування, запропоноване В.С. Жекуліним та етногеографічне районування за О.І. Шаблієм.

В основу районування за О. Шаблієм покладена питома вага корінної нації та мозаїчність етнічних меншин у межах кожної адміністративної області на 1989 р. (до уваги були взяті меншини, які становлять не менше 0,1% загальної кількості населення). В Україні О. Шаблій виділяє такі етногеографічні регіони: Карпатський, Північно-Західний, Подільський, Північно-Центральний, Північно-Східний, Східний та Південний. У межах Карпатського регіону він виділяє три підрегіони: Закарпатський (Закарпатська область), Передкарпатський (Львівська та Івано-Франківська області), Північно-Буковинський (Чернівецька область).

За методом О. Шаблія автор провів етногеографічне районування Чернівецької області(за станом чисельності населення на 2001 р.), де виділив три регіони: Північно-Центральний, до якого входять Вижницький, Заставнівський, Кильменецький, Кіцманський, Путильський, Сокирянський та Хотинський райони. Для цього регіону характерно переважання корінної нації в загальній кількості населення (90–99%). Дністрянсько-Хотинський субрегіон відзначається високою питомою вагою представників титульної нації (90–91%). До нього входять Сокирянський та Хотинський райони, де частка українців становить 90 та 91% відповідно. Південно-Західний регіон займає Глибоцький, Герцаївський та Сторожинецький райони. Особливістю регіону є переважання румун над українцями, саме тому автором були виділені ці райони в окремий регіон. Частка румун становить 46%, 92%, та 36% відповідно. До Південно-Східного регіону входить Новоселицький район, який становить 9,1% від загальної кількості районів. У цьому регіоні панівним етносом є молдавани, частка яких сягає 57,6%.

Література:

1. Шаблій О.І. Соціально-економічна географія України – К.: Наук. думка, 1990. – 270 с.

2. Жекулин В.С. Историческая география – Л.: Наука, 1982. – 458 с.


Новини


  Погода

  Партнеры

  Реклама

  Календарь

  Погода

.
Кафедра географії, історичний факультет Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (106 Географія, 242 Туризм, 014.07 Середня освіта (Географія))
© 2006-2022. Поширення матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на www.ggf-dnu.org.ua
© Розроблення та підтримка сайту - Гаврюшин Олександр (admin@ggf-dnu.org.ua)