Сайт кафедри  географії ДНУ
Кафедра географії історичного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гонара     
.
Навігація
Форма входу
    Вітаємо на нашому сайті!

Нетрадиційний звіт про співпрацю…

Л.І.Зеленська

Дніпровський національний університет ім. Олеся Гончара, зав. кафедрою фізичної і економічної географії, доктор пед. наук, професор

     

     Більше 20 років кафедра фізичної і економічної географії співпрацює, а краще сказати, підтримує дружні і партнерські відносини з Дніпропетровським дитячо-юнацьким центром міжнародного співробітництва (далі Центр), який плідно працює вже більше 70 років. Наше офіційне співробітництво підтверджено договорами, які підписані ректором університету. Зараз виконується договір №1463 від 28.12.2016 року, який діє до 31.12.2019 року.

     Що спровокувало мене від імені своїх колег публічно винести в «IT- простір» нашу позицію відносно ситуації, що склалася довкола Центру? Не хотілось би вдаватися в подробиці, тому наголошуємо на головному: Центр примусово реорганізують. З’явилася несподівана інформація (протокол № 45 від 20 лютого 2018 року постійної комісії Дніпропетровської обласної ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства), цитую:

«3. Реорганізувати комунальний заклад «Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва» Дніпропетровської обласної ради» (юридична адреса: вул. Яружна, буд. 49а, м. Дніпро, Дніпропетровська область, 49094) шляхом приєднання до комунального підприємства ,,Молодіжний центр міжнародного співробітництва та туризму” Дніпропетровської обласної ради” (юридична адреса: вул. Лазаряна, буд. 2, м. Дніпро, 49000).

3.1. Доручити керівникові комунального підприємства ,,Молодіжний центр міжнародного співробітництва та туризму” Дніпропетровської обласної ради” здійснити всі необхідні заходи щодо приймання-передачі майна згідно з чинним законодавством».

     Виникає ряд запитань. Для пошуку відповідей кращий помічник – інтернет. Починаємо пошук з того, що це за «Молодіжний центр…» такий… Наведемо результати наших пошуків нижче, бо вони мало відомі науково-педагогічній громадськості, точніше – практично невідомі. Почну з того, що роками наші випускники працюють в сотнях шкіл, в десятках туристичних агенцій міста, в інших містах області, в столиці, кафедра співпрацює зі шкільними і позашкільними закладами регіону, але тільки зараз ми вперше почули назву цієї структури.

     Ймовірно, ця організація має бути відомою, якщо до неї приєднують позашкільний заклад, визнаний Міністерством освіти і науки України найпотужнішим в державі. Крім того, Центр на своїй території створив перший в Україні туристичний майданчик «Екстрім-центр», видає з 2008 року туристсько-краєзнавчий альманах «Моє Придніпров’я», в 2009 році створив обласний європейський клуб «З любов’ю до Батьківщини – до Європейської спільноти». На базі Центру в 2001, 2006, 2011 роках  МОН України проводив Всеукраїнські семінари-практикуми для директорів обласних центрів туристсько-краєзнавчого напрямку. Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від  15.10.10 №1/9-731 «Про організацію навчальних візитів до держав-членів Європейського Союзу” Центру доручено  організацію системи освітніх обмінів та екскурсій до європейських країн…» з метою якісного виконання програми організації навчальних візитів (інформаційних турів) для учнів та педагогів до держав-членів ЄС. До речі, Центр отримав ліцензію для здійснення туроператорської діяльності (АВ № 505248). У 2011 році Центр нагороджено Золотою медаллю ІІІ Національної виставки-презентації «Інноватика в сучасній освіті» за активне впровадження в навчально-виховний процес освітніх інновацій.

     Можна багато говорити про спортивні досягнення вихованців Центру, про їх міжнародні, національні, обласні нагороди і перемоги. Про перемоги вихованців та відомих тренерів інформує сайт Центру (не наводимо цю інформацію тому, що вона не викликає жодних сумнівів, а види спорту цілком відповідають профілю роботи Центру – «спортивне орієнтування», «спортивне скелелазіння», «спортивний водний туризм»).

     Так чому ж реорганізація? Може керівник Центру не професіонал? Вочевидь ні! Директор Центру Гончар Н.Г. - педагог за освітою та за покликанням, лауреат Державної премії  України в галузі освіти в номінації «Дошкільна та позашкільна освіта» ( 2011 рік). Може, Центр має порушення в педагогічної, фінансової діяльності? Теж ні! Згідно з чинним законодавством та планом роботи департаменту освіти і науки облдержадміністрації планово проведено державну атестацію Центру в 2013 році. Центр гідно витримав державний контроль і отримав за туристсько-краєзнавчу та євроінтеграційну просвіту зразкову оцінку - високий рівень (з відзнакою) - 91,48 балів із 100 можливих (наказ департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 17.01.2014 № 18/0/212 - 14 "Про підсумки атестаційної експертизи КЗ "ДДЮЦМС" ДОР"). Експертна комісія заповнила 28 протоколів, із яких 27 відповідають високому рівню освітньої діяльності, 1 - достатньому. Наступну атестацію Центр буде проходити в 2023 році.  

     Тоді чому директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Полторацький О. В. підтримує вказану реорганізацію? Він голосує «за», що відомо з протоколу засідання постійної комісії Дніпропетровської обласної ради з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства. В Центрі працюють креативні люди, в тому числі й молоді, з гордістю можу сказати, що серед них в різні роки співробітництва кафедри і Центру працювало 8-10 випускників кафедри і зараз плідно працюють! А тепер спробуємо зрозуміти, чому така шана комунальному підприємству «Молодіжний центр міжнародного співробітництва та туризму»? Пошуки в інтернеті дали небагато інформації. По-перше, організація змінювала імена, адреси, засновників… «Громадська організація «Час молодих» - «Молодіжна організація «Час молодих» - «Молодіжний центр Дніпропетровщини» ДОР» (до речі, остання зареєстрована 14.07.14 як первинна профспілкова організація комунального закладу): порівняємо с 70-річчним досвідом роботи Центру! Сьогодні назву змінюють, вона стала дуже схожа з назвою Центру - «Молодіжний центр міжнародного співробітництва та туризму». Серед імен засновників й керівників теперішний керівник Кривогуз Сергій Андрійович,1991 року народження (інформація про освіту нам не відома), а також Баско А.В., Карамушка М.О., Столярова С.О., Сухарев А.В., Згерю М. Одне з цих імен «засвітилось» в причетності до скандалу, пов’язаному с написанням передвиборчих програм, їх клонуванням для кандидатів у депутати різних партій (за даними журналіста Громадського руху ЧЕСНО Сергія Огородника). Ще раз нагадую, ця інформація отримана з документів, які розміщують різні заклади для публічного розгляду в інтернеті. Кожний з читачів може перевірити всі матеріали.

     На сайті «Молодіжного центру міжнародного співробітництва та туризму» ми не знайшли інформації про результати діяльності ані в сфері міжнародного співробітництва, ані в туризмі. Є декілька світлин про заняття з молоддю (ймовірно, тренінг), але якої тематики, який розклад – немає інформації. Адреса установи – клуб Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. акад.В. Лазаряна. «Цікава» інформація виявлена нами на сайті, де виставлені публічні матеріали державної закупівлі замовника КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА "МОЛОДІЖНИЙ ЦЕНТР ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ" ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ" (наведемо тільки дані про кінець 2017 року: оренда музичної апаратури, рекламні роліки, послуги ﷟HYPERLINK "https://zakupki.prom.ua/gov/company-fcf59c4cd6790d743275659d372221b6"аніматорів, послуги харчування, виготовлення друкованої продукції, оренда приміщення, виготовлення запрошень, послуги перевезення, автотранспортне перевезення, подарункова продукція, послуги з виготовлення сертифікатів, постачання рамок для нагород, офісне устаткування, організація та проведення тренінгів+(як синонімічно!) послуги з організації та проведення круглого столу, постачання подарунків, постачання спортивних сумок та ін. Але є в інтернеті й матеріали тендерів цього підприємства (приклади 2017 року): інвентар для фітнесу (74 комплекта), столи для настільного тенісу, бордюр (будівельний камінь) - 3404 погонних метрів (?!) та ін. Є інформація для кого цей інвентар, перелік закладів практично один і теж для всіх товарів і послуг, але цікаво знати, наприклад, хто отримав продукцію за такою адресою: Дніпропетровська обл., Шепіловський район, село Дачне, вул. Центральна 2, Благоданівська сільська рада? У нас в області відсутній такій адміністративний район. Напевно, все зрозуміло, з якою метою існує ця структура. Хоча тип закладу, поіменований на сайті – платформа для громадських ініціатив.

     Поки писався цей текст, з’явилася нова інформація в Мережі, яку краще було б й не читати! Але інтернет є інтернет! Та й сучасна молодь використовує брудну лексику, а чому й не використовувати, якщо вона задіяна в спілкуванні між чиновниками, вихователями (?), депутатами, яких ми обирали. В цьому документі зібрана вся історія Центра і названі усі «поважні герої», які причетні до безпідставної реорганізації (назву тільки тих, хто кулуарно, але із запровадженням нецензурної лексики, вирішує долю дитячо-юнацького Центру, текст наводимо в оригіналі за матеріалами http://www.kolobok-center.dp.ua/index.php/uk/nowini/ddycms/1525-2018-03-06-09-17-38) :

1. Галецький Юрій Сергійович керівник обласної дитячої громадської організації „Асоціація Дніпровських Скаутів „Скіф”, Товариства з обмеженою відповідальністю „Прайм ойл”, Приватного підприємства „Дніпро юг сервіс”. Його називаємо першим тому, що людина, яка не має вищої освіти, тем більш, педагогічної, претендує на керівництво навчально-виховною роботою з молоддю регіону, вільно володіє брудною мовою, але крутить «як циган сонцем» людьми, які мають вагомі державні посади, депутатські статуси…Читаємо його переписку разом з вами. Він пише Полторацькому О.В. - директору департаменту освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації і не маючи ніяких повноважень просить зустрічі, щоб вирішувати долю Центру.

2. Буленок Руслан Віталійович - радник голови Дніпропетровської обласної ради з 2017 року. Йому пише Галецький: «Ты не думал просмотреть контракт Гончар на тему невыполнения должностных обязанностей по факту ….. (далі слово, яке «запікують», заменюють крапками, заливають чорною фарбою), а радник відповідає: «Да, делаем».

3. Пригунов Гліб Олександрович - голова Дніпропетровської обласної ради, йому пише Галецький й дає пораду: «Прошу после перезагрузки КЗ «Колобок» сделать на её базе скаутскую». Далі Галецький пише Пригунову: «Звонила Рычкова по теме Гончар Н.Г. та накинулась пришла к ней на приём! И начала поливать меня … и всех. Но просьба не ссылаться на меня при общении с Таней. Я понимаю вы заняты, но оратите что Гончар и Колобок вытворяет. Это нужно останавливать» И Пригунов отвечает: «Это агония. Сохраняй спокойствие». Галецький знову звертається до Пригунова: «Тут на фоне инфо нас город тупо начали блокировать школах, управлениях и пр. (всё завязывают на чел. Бориса – Белую и Шикуленко). Явно бояться ГО (ймовірно, Гончар), которая работает успешно в городе и в области). Я бы просил Вас получения статуса Советника на общественных началах по вопросам НПВ (вважаю, що Галецький бажає бути Радником з національно-патріотичного виховання) или другой тематики т.к. переживаю что как общественника разорвут меня». Відповідь Пригунова: «Давай всё-таки двигаться по плану Реорганизация. И ты занимаешься своїм направленим в новом КП».

4. Ричкова Тетяна Борисівна,  народний депутат України, волонтер, що допомагає українським військовим у зоні АТО, офіцер Збройних сил України, військовослужбовець військової служби за контрактом, помічник міністра оборони та начальника Генштабу (з 2015 року). Вона вже згадувалась в переписці Пригунова і Галецького, а тепер прочитаємо що пише Галецький Ричковій: «Гончар разослала всем учреждениям области и города письмо…Глеб (ймовірно це Пригунов), Шебанов, Горб вкурсе (орфографія зберігається). Просили тебя проинформировать». Відповідь Ричкової: «Сама себе яму роет». Шкода, що така поважна людина бере участь у такому дійстві. Дніпропетровський дитячо-юнацький центр міжнародного співробітництва є партнером Ваших ініціатив з проведення родинних екскурсій для мешканців Шевченківського району Дніпра. Про це нам відомо з офіційного сайту народного депутата Ричкової Т.Б.

5. Шебанов Вадим Анатолійович - депутат Дніпропетровської обласної ради V скликання; радник міністра України зі справ сім’ї молоді та спорту; начальник управління зі справ сім’ї, молоді та спорту Дніпропетровської ОДА; в.о. заступника голови Дніпропетровської ОДА; перший заступник Дніпропетровського міського голови; в.о. керівника справами виконкому Дніпропетровської міської ради, але все це в минулому. Сьогодні він співвласник ТОВ «Дві Сови», яке займається приватною охоронною службою, тому чітко, з матюками дає пораду Галецькому: «Сканируй и иск в суд. За оскорбление чести и достоинства. И завтра иди к Прыгунову. Там его имя. Ей……! Перешли Рычковой». Відповідає Галецький: «Я в шоке….!». І знову В.Шебанов дає пораду: «Мы реорганизуем её учреждение путём присоединения к молодежному центру. Это ответ Сиченко. 16 марта сессия. Всё идёт хорошо. Ты свяжись с Кривогузом. И вперёд!». Галецький інформує: «Вчера полдня сидел с ним (с Кривогузом) в кабинете советников. …..(знов матюк) от того что получилось».

6.Кривогуз Сергій Андрійович - керівник КП «Молодіжний центр Дніпропетровщини» ДОР, це він претендує на керівництво новим об’єднаним (реорганізованим) закладом позашкільної освіти. І як тут обійтися без брудної лексики? Читаємо Кривогуза, який пише Галецькому: «Образование вкрай о….ело! Мне покошмарить администрацию надо. Та меня освита просит дать ей раскладі о себе типа я фиктивная организация без деятельности. А я хочу красиво ответить. Просят дать базу волонтёров, филиалов и контакті. Во…..бояться как! Типа Полторацкий готовит запрос (понятно что Гончар подача). Во чуют что сметём мы их на …й. Я с Глебом (Пригунов) и Русланом (Буленок) говорил, но всё подвисло…Не знаешь чего? Я готов ждать, но ты же сам видишь. Шо….творят. Их добивать надо».

 

     Що далі? Складна ситуація…Але Центр продовжує працювати! Боротись і працювати, працювати і не здаватися! Головна зброя Центру - правдива інформація про себе, свою працю, своїх вихованців, своїх друзів і своїх недругів!


Новини


  Погода

  Партнеры

  Реклама

  Календарь

  Погода

.
Кафедра географії, історичний факультет Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (106 Географія, 242 Туризм, 014.07 Середня освіта (Географія))
© 2006-2023. Поширення матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на www.ggf-dnu.org.ua
© Розроблення та підтримка сайту - Гаврюшин Олександр (admin@ggf-dnu.org.ua)