Сайт кафедри  географії ДНУ
Кафедра географії історичного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гонара     
.
Навігація
Форма входу
    Вітаємо на нашому сайті!

Кафедра  географії

 

 Контактна інформація

 

Адреса:  49044, м. Дніпро, пр. Гагаріна, 72, корпус № 1 ДНУ

ауд. 610, тел.+38 (056) 374-98-99, email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. >

 


Історична довідка

Історія географічної науки і освіти в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара є однією з найтриваліших. Кафедра географії існує з 1918 р. - року заснування університету. За свою тривалу історію вона перебувала в рамках різних установ та їх підрозділів, розділялась на окремі кафедри, закривалась та повновлювалась. Сучасна кафедра  існує з 1986 р. Детальніше з історією кафедри можна ознайомитись на спеціальній сторінці

 

Навчальна діяльність

Кафедра готує студентів за рівнями бакалавр і  магістр, бакалаврат зі спеціальності «Географія» (освітня програма "географія рекреації та туризму") і Середня освіта (географія), магістратура зі спеціальностей "Географія", "Середня освіта (географія)". Кафедрою забезпечується навчальний процес з понад 50 дисциплін, здійснюється керівництво курсовими і дипломними роботами, навчальними і виробничими практиками, проведення занять з географічних дисциплін у Дніпровській академії неперервної освіти, у Малій академії наук, ліцеї інформаційних технологій, на  підготовчому відділенні та підготовчих курсах ДНУ. Кафедра бере участь в організації та проведенні міських та обласних олімпіад школярів із географії. Крім того, викладачі кафедри викладають на інших факультетах (психології,  хімічному,  економіки тощо). 

 

Кадрове забезпечення

Навчальний процес забезпечують  досвідчені фахівці в галузі географії та методики викладання географії.

 
П.І.Б. Посада Ступінь Звання
Зеленська Любов Іванівна

зав. кафедри д. пед. н. професор
Безуглий Віталій Вікторович
доцент к. пед. н. доцент
Гаврюшин Олександр Валерійович старший викладач -
Грушка Віктор Володимирович доцент к. географ. н. доцент
Манюк Вадим Володимирович доцент к. б.н. доцент
Лисичарова Галина Олександрівна доцент к. пед. н.  доцент
Сизенко Олег Володимирович
старший викладач - -
Суматохіна Ірина Миколаївна доцент к. географ. н. доцент

 

Наукова діяльність

Кафедра є авторитетним центром діяльності Дніпропетровського відділення Українського географічного товариства та Української картографічної асоціації, регіональним науковим центром із проблем географічного краєзнавства і туризму, методики навчання географії. Фахівці кафедри проводять дослідження з актуальних сучасних напрямів географічної науки: тематичне картографування, геоінформаційне й атласне картографування, історія регіонального природокористування, математико-картографічне моделювання, регіональне природокористування, інноваційні технології навчання, урбаністика, історична географія, топоніміка, географія спадщини суспільства, конструктивно-географічні засади заповідної справи та ін. Опубліковано численні наукові праці: монографії, наукові статті, підручники і навчальні посібники, серії картографічних творів. Ведеться робота над створенням серії стінних навчальних карт Дніпропетровської області для середньої школи, атласом “Агрокліматичні ресурси Дніпропетровської області” (у т.ч. його електронною версією), історії митної справи України, електронного екологічного атласу міста Дніпропетровська, атласу туристсько-рекреаційних ресурсів області, брали участь у розробці Генерального плану Національного заповідника “Хортиця”. Наукові зв'язки кафедра підтримує з національними університетами України – Київським ім. Тараса Шевченка, Харківським ім. В.Н. Каразіна, Чернівецьким ім. Ю. Федьковича, Київським педагогічним ім. М.П. Драгоманова, Одеським ім. І.І. Мечникова; із провідними вишами Австрії, Білорусі, Казахстану, Киргизії, Німеччини, Польщі, Росії та ін. Протягом останніх років кафедра фізичної та економічної географії систематично приймає іноземні студентські делегації з університетів Інсбрука (Австрія), Грейсфальда та Дуйсбург-Ессена (Німеччина) та організує з ними спільні експедиційні дослідження і наукові екскурсії.  

 

Матеріально-технічне забезпечення

Кафедра має 7 власних аудиторій, комп'ютерний клас з ліцензованим програмним забезпеченням, проектори та ноутбуки для організації мультимедійних презентацій, навчальну лабораторію топографії та картографії. Спеціальне програмне забезпечення дозволяє здійснювати такі види робіт: пакет прикладних програм ARCAD для геоінформаційних досліджень, які широко використовуються в картографії та картографічних прикладних дослідженнях. MAPINFO, який використовується для демонстрації карт; MAG, викоритсовується для моделювання, аналізу та формування географічних уявлень про різні поверхні, демонстраційні PC GLOBE і world Atlas, які використовуються при вивченні курсів Економічна та політична географія світу та “Розміщення виробничих сил”, ГІС “EPPL- 7“ використовується для вивчення курсу “Методи аерокосмічних досліджень”. В навчальній лабораторії топографії та картографії досить багатий картографічний фонд, який включає необхідні атласи, тематичні і топографічні карти, аеро- і космічні знімки, що знаходять постійне широке використання в навчальному процесі.


Новини


  Погода

  Партнеры

  Реклама

  Календарь

  Погода

.
Кафедра географії, історичний факультет Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (106 Географія, 242 Туризм, 014.07 Середня освіта (Географія))
© 2006-2023. Поширення матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на www.ggf-dnu.org.ua
© Розроблення та підтримка сайту - Гаврюшин Олександр (admin@ggf-dnu.org.ua)