Сайт кафедри  географії ДНУ
Кафедра географії історичного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гонара     
.
Навігація


Форма входу
    Вітаємо на нашому сайті!

ЗЕЛЕНСЬКА Любов Іванівна

(17.04.1953)

доктор педагогічних наук, професор

Зеленська Л.І. має науково-педагогічний стаж 39 років, завідує кафедрою фізичної та економічної географії з 1992 року. Народилася 17.04.53р., закінчила географічний факультет Московського державного університету ім. М.В. Ломоносова в 1975 році з відзнакою за спеціальністю «Географія. Геоморфология». З 1978 р. працюю в ДНУ. Захистила в Московському державному університеті ім. М.В.Ломоносова у 1983 році кандидатську дисертацію, у 2000 р. докторську дисертацію в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. У 2002 р. отримала вчене звання професора кафедри фізичної і економічної географії. З 1992 р. до теперішнього часу працює завідувачем кафедри фізичної і економічної географії. Є Академіком Академії наук Вищої освіти України. Голова секції «Педагогічні науки» Придніпровського наукового центру НАН України і МОН України.

Під керівництвом Л.І.Зеленської захищено 10 кандидатських дисертацій. Результати наукових досліджень відображені у більше як 250 публікаціях, серед яких є 2 монографії, 3 атласи, підручники, 2 авторські свідоцтва, більше 200 статей і тез; більш 30 робіт навчально-методичного характеру. Є головою Дніпропетровського осередку Українського географічного товариства, членом Вченої Ради Українського географічного товариства, головою обласної секції з географічного ландшафтознавства Малої Академії Наук, є консультантом та співавтором проекту по розробці «Туристичної стратегії Дніпропетровської області до 2020 р.» для Дніпропетровської обласної ради. З 1992 по 2012 р. за сумісництвом працювала головним науковим співробітником та науковим керівником держбюджетних науково-дослідних тем за фінансуванням МОН України та інших відомств Наукові теми торкаються таких напрямів: географічне краєзнавство, конструктивна географія, пізнавальний туризм, психолого-педагогічні особливості туристичної діяльності. Здійснює керівництво науковою роботою студентів, які мають міжнародні нагороди та нагороди всеукраїнського рівня.

Має значний досвід у ліцензуванні та акредитації у вищій школі. Брала участь у роботі Науково-методичних комісій МОН України з акредитації та ліцензування з напрямків «Географія», «Географія рекреації та туризму» для спеціалістів та магістрів. Член національної спілки краєзнавців України, член редакційної колегії 2 наукових збірників та фахового журналу «Географія і економіка в сучасній школі» (м. Київ). Член редколегії Вісника Дніпровського університету. Геологія, географія (нині, • Geography Dniprovsk university bulletin), член редколегії збірника наукових праць «Актуальні проблеми педагогіки:» (ДНУ ім. Олеся Гончара).

Має нагороди: Почесна Грамота Міністерства освіти і науки України; Почесна Грамота Дніпропетровської обласної державної адміністрації; Грамота Академії педагогічних наук України; Грамота Вищої Атестаційної Комісії України; Грамота Головного управління освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Відмінник освіти України. Нагороджена знаком МОНУ «Софія Русова», Василь Сухомлинський», «Петро Могила», медаллю «За успіхи в науково-педагогічної діяльності» Академії наук Вищої освіти України (2016).

Основні праці: підручник з географії рідного краю ("Сонячні стежини рідного краю"), який мав 3 перевидання; атласи: екологічний, медико-географічний, атлас "Моя мала Батьків¬щина";Хрестоматія з географії Дніпропетровщини (навч. посібник для 5-11 класів загальноосвітньої школи), Географія рідного краю. Дніпропетровщина: Підручник для 9 класу (в співавторстві); Дніпропетровщина неповторна (розділ «А степ все світиться туманами й не дозволяє забуття…» (в співавторстві) та інш.

Джерела: Професори Дніпропетровського національного університету, Дніпропетровськ, 2008.


Новини


  Погода

  Партнеры

  Реклама

  Календарь

  Погода

.
Кафедра географії, історичний факультет Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (106 Географія, 242 Туризм, 014.07 Середня освіта (Географія))
© 2006-2019. Поширення матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на www.ggf-dnu.org.ua
© Розроблення та підтримка сайту - Гаврюшин Олександр (admin@ggf-dnu.org.ua)