Сайт кафедри  географії ДНУ
Кафедра географії історичного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гонара     
.
Навігація


Форма входу
    Вітаємо на нашому сайті!

ТУРОВСЬКА Ася Яківна

(22.11.1914-10.12.1994)

доктор геолого-мінералогічних наук, професор

Видатна вчена-геолог народилася 22 листопада 1914 р. на Дніпропетровщині. Вищу освіту здобула в Дніпропетровському гірничому інституті, який закінчила в 1938 р. за фахом “Гідрогеологія та інженерна геологія”.

Спочатку трудової діяльності працювала у польових виробничих партіях та експедиціях на території України, а в період німецької окупації – на території Середньої Азії. Після Великої Вітчизняної Війни повернулася в Україну і почала викладацьку роботу у Чернівецькому державному університеті. В цей же час активно займалася науково-дослідною діяльністю. Далі – науковий співробітник НДІ геології ДДУ (один рік) та на кафедрі мостів і тунелів Дніпропетровського інституту залізничного транспорту (ДІІТ), де підготувала дисертацію, захистила та одержала у 1959 р. ступінь кандидата технічних наук, а потім і доктора геолого-мінералогічних наук (1980 р.). Докторська дисертація була присвячена прогнозуванню зсувних процесів у нескельних грунтах, що було дуже актуально в складних інженерно-геологічних умовах в різних регіонах України, особливо в м. Дніпропетровську.

Її наукові роботи та практичні рекомендації були актуальними у різних областях інженерної геології, ґрунтознавства, механіки грунтів. З 1982 р. вона пройшла по конкурсу на кафедрі геології та гідрогеології геолого-географічного факультету ДНУ на посаду професора кафедри. Область її наукових інтересів була дуже великою. Туровська А.Я. була відомим визнаним знавцем та науковцем не тільки в межах України, а також і на території СРСР, про що свідчить її участь у Міжнародних конференціях та симпозіумах.

А.Я. Туровська була постійним членом “Зсувної комісії при Академії наук СРСР” та членом “Національної Асоціації СРСР з механіки грунтів та фундаментобудівництва (НАМГіФ).” Як професор кафедри геології та гідрогеології (1982-1992 гг.) А.Я. Туровська була провідним фахівцем і постановником викладання дисциплін спеціалізації та керівником дипломування студентів профілю “Інженерна геологія”, “Механіка грунтів” та інші. Професор Туровська була нагороджена такими урядовими нагородами – медаль “За доблестный труд в Великой Отечественной Войне 1941-1945», медаль «30 лет Победы в Великой Отечественной Войне 1941-1945».

Померла Ася Яківна у грудні 1994 р. і похована на Сурсько-Литовському кладовищі м. Дніпропетровська.

Основні праці: Геотехнические свойства первичных каолинов. Днепропетровск, 1959; Закономерности развития оползневых процессов в зависимости от прочностных и деформационных особенностей глинистых грунтов. Москва, 1979.

Джерела: Професори Дніпропетровського національного університету, Дніпропетровськ, 2008.


Новини


  Погода

  Партнеры

  Реклама

  Календарь

  Погода

.
Кафедра географії, історичний факультет Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (106 Географія, 242 Туризм, 014.07 Середня освіта (Географія))
© 2006-2019. Поширення матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на www.ggf-dnu.org.ua
© Розроблення та підтримка сайту - Гаврюшин Олександр (admin@ggf-dnu.org.ua)