Сайт кафедри  географії ДНУ
Кафедра географії історичного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гонара     
.
Навігація


Форма входу
    Вітаємо на нашому сайті!

СКАБАЛЛАНОВИЧ Іван Антонович

(22.01.1904 – 1992)

доктор геолого-мінералогічних наук, професор Видатний вчений-гідрогеолог

Іван Антонович Скабалланович народився 22 січня 1904 р. в Білорусії, де й одержав початкову освіту.

У 1924 р. обдарований хлопець вступив до Московського інституту водного господарства, та успішно його закінчив у 1929 р., за фахом “Гідротехніка”.

І.А. Скабалланович працював у різних регіонах СРСР, а після війни – у Дніпропетровському Гірничому інституті, у Дніпропетровському університеті (до 1959 р.) і потім у Дніпропетровському відділі науково-дослідного інституту мінеральних ресурсів.

У п’ятидесяті роки захистив кандидатську дисертацію у Київському гідро-меліоративному інституті. Вів активну науково-дослідну роботу і вже в 1960 р. у Московському геолого-розвідувальному інституті захистив докторську дисертацію та одержав науковий ступінь доктора геолого-мінералогічних наук. У 1961 р. вийшла монографія І.А. Скабалановича “Гидрогеологические расчеты” у Москві. Вона стала найпопулярнішим посібником для всіх без винятку гідрогеологів країни на той час. Монографія була перекладена і видана угорською та китайською мовами. Її зразок представлений в музеї історії нашого університету. З 1980 р. по 1992 р. І.А. Скабалланович очолював кафедру геології та гідрогеології ДНУ, на посаді завідуючого, професора.

Він був науковим консультантом багатьох виробничих проектів та науково-дослідних робіт, автором багатьох наукових праць з вивчення гідрогеологічного режиму підземних вод та прогнозу його змін в районах меліоративного будівництва (наприклад, Каховське водосховище).

Очоливши кафедру, професор Скабалланович І.А. поставив навчальний процес з профілюючих дисциплін, заснував єдиний в регіоні навчальний полігон, де в природних умовах студенти вивчали всі основні параметри водоносного горизонту та виконували реальні гідрогеологічні розрахунки самостійно. За свою багаторічну сумлінну працю нагороджений такими урядовими нагородами: Медаль “За доблестный труд в Великой Отечественной Войне” (1945 р.), “За восстановление угольных шахт Донбасса” (1947 р.), орден “Знак почета” (1953 р.).

Помер Іван Антонович Скабалланович у 1992 р. і похований на Сурсько-Литовському кладовищі, м. Дніпропетровська. Основні праці: Гидрогеологические расчеты по динамике подземных вод : Учебное пособие для студентов гидрогеологических специальностей вузов, 1961; Гидрогеология, инженерная геология и осушение месторождений [Учебник для горных техникумов] / И. А. Скабалланович, М. В. Седенко, 1973. Джерела: Професори Дніпропетровського національного університету, Дніпропетровськ, 2008.


Новини


  Погода

  Партнеры

  Реклама

  Календарь

  Погода

.
Кафедра географії, історичний факультет Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (106 Географія, 242 Туризм, 014.07 Середня освіта (Географія))
© 2006-2019. Поширення матеріалів сайту дозволяється за умови посилання на www.ggf-dnu.org.ua
© Розроблення та підтримка сайту - Гаврюшин Олександр (admin@ggf-dnu.org.ua)