Освітня програма бакалаврату «Гідрометеорологія»
Гідрометеорологія є складовою частиною спеціальності 103 «Науки про Землю». Ця спеціалізація поєднує в собі наукові напрями, що вивчають процеси, стан і властивості водного та повітряного середовища Землі, тобто гідросфери та атмосфери.
З огляду на це основною метою підготовки спеціалістів за заданою спеціалізацією є засвоєння знань з метеорології, кліматології, фізики атмосфери та фізичної гідрології. За період навчання студент напрацьовує навички проведення гідрометричних робіт, метеорологічних спостережень та, безпосередньо, обробки та аналізу гідрометеорологічної інформації.
Дисципліни, що викладаються за цією спеціалізацією поділяються на два комплекси – нормативні (обов’язкові до вивчення) та вибіркові (за власним вибором студента та ВНЗ). Всього, за весь період навчання студенти засвоюють близько 50 дисциплін. Основними курсами із професійного циклу для студентів-гідрометеорологів є наступні:
|
|
|
Практичних навичок студенти набувають на навчальних польових практиках, які проводяться на 1 – 3 курсах навчання. Основним завданням практик є ознайомлення та закріплення процедур гідрометричних та метеорологічних спостереженнях. Практики проводяться на стаціонарах ДНУ ім. О. Гончара та, безпосередньо, метеорологічних станціях та гідрологічних постах національної гідрометеорологічної мережі України.
На старших курсах студенти мають можливість стажування на базі Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, що дає змогу набути безцінного досвіду роботи за спеціальністю ще до закінчення навчання.
Загалом, після отримання диплома бакалавра випускники можуть претендувати на зайняття вакантних посад гідролога, техніка-гідролога та техніка-метеоролога у вітчизняних та закордонних спеціалізованих організаціях.Основними місцями працевлаштування молодих спеціалістів є, безпосередньо,регіональні центри з гідрометеорології, різні проектно-вишукувальні організації та установи, що займаються проблемами використання та збереження водних ресурсів.